Oglądaj film online

Pobierz film

Zobacz zwiastun

Benedykt XVI. Papież emeryt

(2021)
Benedykt XVI. Papież emeryt
Premiera: 2021 (Światowa premiera)
Reżyseria: Andrés Garrigó
Scenariusz: Andrés Garrigó
Wyświetleń: 85927
Wersja: Lektor PL, Napisy PL, ENG
Ulubione: 4688
Oceń: | 89% oglądających poleca.
Ostatnia aktualizacja 19.03.2023

Oglądaj cały film online

Kliknij tutaj - omiń limity i reklamy

Lektor PL Napisy PL ENG

Opis filmu Benedykt XVI. Papież emeryt

Dokument rzetelnie przedstawiający życie Josepha Ratzingera - papieża Benedykta XVI.


Joseph Ratzinger narodził się 16 kwietnia 1927 r. w Bawarii. W wieku 16 lat chciał pozostać księdzem, lecz został powołany do służby wojskowej podczas II batalii międzynarodowej. Po wojnie wstępuje do seminarium. Uzdolniony do nauki, po studiach zostanie profesorem teologii. W okresie Soboru Watykańskiego II zyskał sławę jako specjalista. Jan Paweł II mianował go arcybiskupem Monachium, a później kardynałem i współpracownikiem w Kurii. W 2005 roku został wybrany na papieża w wieku 78 lat i stanął w obliczu poważnych kłopotów w Kościele, z którymi stanowczo się uporał. Osiem lat potem uznał siebie za niezdolnego do rządzenia. To motywuje jego historyczną rezygnację w 2013 roku, która doprowadzi do wyboru Jorge Mario Bergoglio na papieża.


Film Benedykt XVI. Papież emeryt miał swoją premierę w 2021 roku. Za reżyserię odpowiada Andrés Garrigó. Za scenariusz odpowiedzialny był Andrés Garrigó. Zaliczamy go do gatunku Dokumentalny. Strona z filmem Benedykt XVI. Papież emeryt została wyświetlona u nas 85927 razy, a video otrzymało 4688 polubień. Co więcej, aż 89% oglądających poleca ten film. Ostatnia aktualizacja pliku video miała miejsce 19.03.2023. Zapraszamy do obejrzenia filmu Benedykt XVI. Papież emeryt (2021) w najlepszej jakości w wersji Lektor PL, Napisy PL, ENG.


Tagi: Benedykt XVI. Papież emeryt online oglądaj, Benedykt XVI. Papież emeryt gdzie obejrzeć, Benedykt XVI. Papież emeryt zalukaj cda, Benedykt XVI. Papież emeryt cały film do obejrzenia, Benedykt XVI. Papież emeryt oglądaj bez limitów.

Opinie widzów o filmie Benedykt XVI. Papież emeryt

Zarejestruj się aby dodawać komentarze.

Sortowanie według najpopularniejszych